Гаджеты
Typography

Дослідники з одного з провідних університетів Китаю розробили робота, який, за їхніми словами, може допомогти врятувати життя людей на передньому краї під час спалаху коронавируса.

Апарат складається з роботизованої руки на колесах, яка може виконувати УЗД, робити мазки з рота і слухати звуки, що видаються органами пацієнта, за допомогою стетоскопа. Такі завдання зазвичай виконуються лікарями особисто. Але з цим роботом, який оснащений камерами, медичний персонал не обов'язково повинен знаходитися в одній кімнаті з пацієнтом і навіть може перебувати в іншому місті.

"Лікарі дуже сміливі", - сказав професор університету Цінхуа Чжен Гант, головний конструктор робота. "Але цей вірус дуже заразний ... Ми можемо використовувати роботів для виконання найнебезпечніших завдань".

Ідея прийшла до Чженгу напередодні Нового року за місячним, коли в Ухані тільки ввели карантин, а число випадків і смертей швидко росло з кожним днем. Як інженер, Чжен хотів зробити щось, щоб внести свій внесок в боротьбу з коронавірусів.
У перший день Нового року за місячним він почув від свого друга Донга Цзяхуна, виконавчого президента Пекінської лікарні Цінхуа Чангунг, що найбільша проблема полягала в зараженні передових працівників. Зібравши команду Чжен взявся за конвертацію двох механізованих маніпуляторів за тією ж технологією, що і на космічних станціях і місячних дослідників. За словами Чжена, роботи були майже повністю автоматизовані і могли навіть дезінфікувати себе після виконання дій, пов'язаних з контактом.

"Але відгуки лікарів полягали в тому, що було б краще, якби було менше автоматизації, оскільки особиста присутність заспокоїть і заспокоїть пацієнта", - сказав він.

У команди тепер є два робота, які були випробувані лікарями в лікарнях в Пекіні. Один з них все ще знаходиться в лабораторії команди в університеті, а інший - в госпіталі Ухань. За словами Чжена, якщо все піде за планом, робот може бути застосований до пацієнтів з коронавірусів в Ухані. Чжен хотів би побудувати більше таких роботів, але фінансування університету минув. Роботи коштують 500 000 юанів ($: 72 000) за штуку. Він не планує комерціалізацію свого робота, але сподівається, що компанія візьме фінансування на себе.

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама