Космос
Typography

Вчені Массачусетського технологічного інституту і Кардіфського університету виявили за допомогою наземних телескопів в атмосфері Венери газ фосфін, що може свідчити про присутність на планеті живих організмів. Про це вони розповіли журналу Nature Astronomy, пише видання TJ.

"З огляду на те, що ми зараз знаємо про Венеру, найбільш ймовірне пояснення наявності фосфіну, як би фантастично це не звучало, - це життя", - заявив один з учених.

У той же час, за словами дослідників, наявність газу не обов'язково означає наявність життя на Венері, але цей варіант не можна виключити.

Дослідники виявили фосфін на висоті 53-61 кілометр від поверхні Венери, але поки не знають, звідки він там з'явився. Так, відзначається, що версію з його освітою при вулканічної діяльності, ударах блискавки або падінні метеоритів виявлене вміст речовини в атмосфері не підтверджує, так як в цих випадках його було б набагато менше.

Отримати більше даних про можливе життя на Венері розраховують за допомогою міжпланетної станції "Венера-Д", яку планують запустити з 2029 по 2031 рік.

Більшість вчених вважають Венеру непридатною для життя через високу температуру (понад + 460 ° С), тиску у поверхні (вище земного в 92 рази) і хімічного складу атмосфери, але така ймовірність є в верхніх шарах атмосфери (де атмосферний тиск і температура практично такі ж, як на поверхні Землі) - там і був знайдений фосфін.

Нагадаємо, раніше американський підприємець, засновник компанії SpaceX Ілон Маск розповів, що є найважчим в колонізації Марса. За його словами, політ людини на Марс не є головною проблемою - набагато складніше створити на поверхні Червоної планети базу для постійного проживання людей.

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама