Украина
Typography

Борги за комуналку, які під час карантину накопичили українці, списувати НЕ будуть

Про це передає Politeka з посиланням на видання UBR.ua.

За словами голови підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу комітету ВРУ Людмили Буймистер, на сьогоднішній день борги за комунальні послуги сягнули рекордних 45 млрд гривень.

"У цьому році ситуація нестандартна через COVID і рішення, яке було прийнято урядом, щоб дозволити людям не платити за комунальні послуги. Це була опція не накладати штрафні санкції на побутових споживачів за несплату і заборонити їх відключення. Але це привело до того, що багато споживачів подумали, що це означає, що за комунальні послуги можна не платити ", - заявила чиновниця.

На її думку, в майбутньому проблема лише посилиться, однак вже відомо те, що накопичені борги за комуналку українцям доведеться повернути, так як їх не спишуть.

Politeka писала, що в поточному році не всі комунальні підприємства України зможуть вчасно подати тепло в оселі українців. Так, стало відомо, що через борги підприємств теплоенергетики початок опалювального сезону під загрозою зриву. Про це попередили в "Нафтогазі". У компанії повідомили, що заборгованість перед нею мають 98 компаній з 60 українських міст.

Для того, щоб не було перебоїв з поставками газу, підприємствам необхідно сплатити не менше 90% отриманого газу. Що ж стосується вартості теплопостачання, то, згідно з оцінками експертів, українці будуть платити за тепло щомісяця за різними тарифами, а подорожчання в пік сезону можливо на 15% у зв'язку з тим, що вартість газу (80% в структурі тарифу на тепло) встановлюється щомісяця, а не на весь опалювальний сезон відразу. Крім того, Кабмін ще в 2019-му прийняв постанову, що дозволяє змінювати тарифи на тепло без тривалого узгодження.

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама