Украина
Typography

Українці за законом можуть до кінця року звернутися до податкової і повернути частину ПДФО. Така можливість надається всім, хто офіційно працював і витрачав гроші на навчання, лікування, іпотеку і т.д.

Податковий кодекс дозволяє в окремих випадках повернути частину сплаченого ПДФО. Так, у разі, якщо в минулому році українець платив за освіту (своє або дитини), виплачував відсотки по іпотеці, витратив гроші на лікування, платив за страховку (в тому числі пенсійну) він має право написати заяву в Державну фіскальну службу і протягом двох місяців отримати повернення виплачених податків.

вернуть часть НДФЛ

Звернутися потрібно до кінця року до податкової за місцем реєстрації. Там попросять заповнити декларацію і письмово підтвердити витрати (це може бути квитанція, виписка і т.д).

Компенсацію можна отримати на витрати загальною сумою не більше річного доходу. Причому розмір компенсації обчислюється за формулою:

Сума витрачених коштів × 18%

Із зарплати в 13 тис. Грн компенсувати можна тільки витрати на суму до 156 тис. Грн. Так, якщо на іпотеку (відсотки), навчання або лікування в минулому році витратили 20 тис. Грн, в цьому році можна отримати компенсацію в розмірі 3600 грн. Важливо при цьому зазначити, що для компенсації по іпотеці необхідно надати довідку з банку, в якій окремо вкажуть, яка сума витрачена саме на оплату відсотків.

Терміни. Звернутися за компенсацією за 2019 рік можна до кінця 2020-го. Також важливо відзначити, що компенсацію можуть отримати громадяни України, які витратили гроші в українських компаніях. Тобто якщо відправитися на лікування, наприклад, в Ізраїль, на компенсацію розраховувати не варто.

"У разі компенсації вартості здобуття освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення також необхідно надати документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження дитини або копію свідоцтва про шлюб). Крім цього, необхідно подати заяву із зазначенням номера рахунку в установі банку, на який буде перераховано знижка. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подачі декларації ", - пояснюють в податковій.

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама