Украина
Typography

У Кабміні назвали терміни локдауна в Україні. Зараз йде обговорення посилення карантину, і сьогодні, 9 грудня, буде оголошено остаточне рішення.

Так, за даними LB.ua, його введуть з 8 по 25 січня. З'явився список обмежень, які будуть діяти протягом майже двох тижнів. Крім того, карантин буде продовжено до 28 лютого 2021 року.

Під час локдауна з 8 січня по 25 січня буде заборонено:

 • Відвідування установ освіти, крім дошкільної освіти та спецзакладів.
 • Робота кафе, барів, ресторанів, крім на винос і на доставку і громадського харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11:00 годин до 6:00 наступної доби, крім надання послуг харчування в готельному номері на замовлення.
 • Прийом відвідувачів в ТРЦ, крім покупки товарів першої необхідності.
 • Прийом відвідувачів в закладах розважальної діяльності.
 • Заборонено роботу салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, всіх масових заходів, крім офіційних спортивних.
 • Прийом відвідувачів установ культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- і відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб і використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, в тому числі виготовлених самостійно Діяльність суб'єктів господарювання, пов'язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
 • Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, в тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, і спортивних заходів командних ігрових видів спорту, професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.
 • Діяльність продовольчих і непродовольчих ринків.

Дозволені будуть в період локдауна:

 • Реалізація продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв'язку, ветеринарних препаратів, кормів.
 • Продаж пального.
 • Здійснення діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ та діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв'язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів , перукарень і салонів краси за попереднім записом;
 • Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися із здійсненням адресної доставки замовлень.

З 11 січня по 21 січня Кабмін рекомендує по можливості встановити дистанційний режим роботи.

Також пропонується заборонити:

 • Діяльність культових споруд і приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості більше 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння і на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
 • Прийом відвідувачів кінотеатрів і установ культури та інших суб'єктів діяльності в сфері культури із заповнюваністю кінозалів або залів понад 50% місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду і ззаду) в кожному окремому кінозалі або залі.
 • Прийом відвідувачів музеїв, виставок, галерей тощо, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку 1 людина на 10 кв. метрів приміщення.

Нагадаємо, що в Україні обговорювалася можливість введення локдауна в грудні 2020 року, але пізніше посилення карантину перенесли на січень 2021 року.

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама