Украина
Typography

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні в понеділок, 28 грудня, ухвалив постанову, яка продовжує дію ПСО (спецобязательств) з продажу електричної енергії населенню. При цьому пільгову ціну на перші 100 кВт год у розмірі 90 коп. за кожен кіловат скасували. З нового року діє єдиний тариф - 1,68 грн.

Трансляція проходила на YouTube сторінці Кабміну. Таким чином уряд запобігло підвищенню ціни на струм в 2,5 рази. Це повинно відбутися, якби українці стали купувати електроенергію на ринку за цінами як для побутових споживачів.

Як повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко термін дії чинного ПСО закінчувався 1 січня 2021 року. Таким чином ціна на електроенергію для побутових споживачів повинна формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого - більш ніж в 2,5 рази зростання ціни на електроенергію.

Доопрацьований проект постанови прийнятого урядом передбачає, що термін дії ПСО продовжили до 31 березня 2021 року.

Що таке ПСО

Схема ПСО передбачає, що постачальник буде продавати електроенергію для населення за ціною не вище 1,04 грн / кВт год. Така середня ціна електроенергії для населення. Тобто, механізм ПСО не дає можливість підвищувати для народу ціну електроенергії.

З березня 2017 року Україні діє двоставковий тариф на електроенергію для населення: до 100 кВт год на місяць - 0,9 грн / кВт год, більше - 1,68 грн / кВт год (з ПДВ). В результаті чого середньозважена ціна на електроенергію для населення приблизно втричі нижче, ніж для промисловості, і вже навіть нижче вартості доставки.

"Енергоатом" раніше заявляв про незгоду зі сценарієм зміни ПСО, який передбачає підвищити ціну продажу е / е "ГарПок" з 1 тільки до 15 коп. / КВт год.

В кінці листопада Юрій Бойко, який був тоді і. о. міністра енергетики, анонсував прийняття урядом в найближчі дні збалансованого рішення про перегляд тарифу для побутових споживачів. Однак 21 грудня Міненерго в статусі. о. очолив екс-виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, минулого тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував прийняття рішення по ПСО.

"Врегулювання балансу на ринку е/е - це одне з перших завдань, яке отримав новий в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко. Міненерго зараз активно працює з НКРЕКУ, проводить розрахунки по ПСО на ринку е / е, розглядає різні моделі", - заявив він.

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама