Украина
Typography

В Україні вже до 1 грудня 2021-го створять спецпідрозділ Державної податкової служби, який в індивідуальному порядку перевірятиме платників. Тих, чиї доходи та витрати не співпадатимуть, можуть змусити пояснити джерело походження коштів та дорахувати податкове зобов'язання.

Відповідне нововведення прописане у меморандумі з МВФ, який опублікував Мінфін.

«До 1 грудня 2021 року ми сформуємо спеціальний підрозділ ДПС, який аналізуватиме податкову поведінку індивідуальних платників», — йдеться у документі.

Як розповіли виданню UBR профільні експерти, такий крок є логічним рішенням на тлі запровадження податкової амністії. Тобто українцям дали шанс легалізувати зароблене у тіні та сплатити невеликий податок (від 5 до 9%). А ті, хто відмовиться добровільно заплатити державі, будуть змушені платити податки за повними ставками. Наприклад, податок на доходи фізосіб разом із військовим збором становить 19,5%.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев пояснив, що і зараз є підрозділ податкової, який займається адмініструванням для фізосіб. Податківці мають аналізувати ту інформацію, яка є у них у розпорядженні, та «робити висновки» про те, чи справді українці сплачують податки з усіх своїх доходів. Наприклад, якщо людина має велику кількість нерухомості, але при цьому офіційно безробітна або заробляє мінімалку, ймовірно, вона має тіньовий дохід.

Керуючий партнер ЮК «Наказ» Філіпп Орлов вважає, що під час контролю, цілком можливо, будуть задіяні й інші механізми, аж до «скарг сусідів». Така практика, наприклад, успішно діє у США. 

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама