Европа
Typography

У Центробанку Швеції заявили, що багато хто з молоді в країні "навіть не уявляють", як виглядають справжні гроші.

Про це нещодавно повідомив Стефан Інгвес, керівник Риксбанку.

Він зазначив, що така ситуація склалася через пандемію коронавируса, а монети і банкноти в країні цілком можуть перестати існувати. Тому в Швеції збираються вирішити це питання на законодавчому рівні.

Перехід до цифровізації грошей має багато переваг, зокрема прозорість, набагато ускладнює такі махінації як відмивання грошей або ухилення від сплати податків. Однак в Швеції задумалися про те, які ризики може нести в собі cashless-підхід. Що трапиться, якщо цифрові мережі вийдуть з ладу, а повернути "фіатние" не буде можливості? А як щодо кібератак? Такий розвиток подій може заподіяти набагато більше шкоди, ніж звичайні пограбування банків.

Варто відзначити, що вирішити проблему безготівкових розрахунків Швеція намагається в розпал пандемії, яка, власне, і стала причиною мінімізації контактів з готівкою. Щоб максимально вберегти своє здоров'я, найкращим способом оплати залишаються саме безконтактні платежі.

Шведський банк Klarna AB підрахував, що 73% платежів клієнтів за допомогою карт зараз безконтактні. До пандемії цей показник був на рівні 63%.

В Bloomberg відзначили, що за останніми даними, в Швеції в зверненні грошей менше, ніж в будь-якій іншій країні світу - приблизно на 1% від ВВП. Для порівняння, в США цей показник становить 8%, а в ЄС - більше 10%.

Цікаво й те, що таке явище як "кишенькові гроші для дітей" також рухається в напрямку безготівкових - тільки у 16% шведських дітей є гроші у вигляді банкнот і монет.

Ось чому Центробанк Швеції так задається питанням cashless і намагається з'ясувати, як залишити реальні гроші актуальними.

"Якщо світло згасне, нам потрібно мати у своєму розпорядженні достатніми коштами в цій країні, щоб ми могли повернутися до використання готівки, якщо виникнуть серйозні проблеми. Нам потрібно визначити законний платіжний засіб, придатне для цифрової ери ", - відзначили в Риксбанку.

Уряду також необхідно буде розробити законодавство, яке вимагає від банків і бізнесу "підтримувати певну форму мінімальної спроможності" для проведення фізичних операцій готівкою.

Зарегистрируйтесь через нашу бесплатную службу подписки по электронной почте, чтобы получать уведомления о появлении новой информации.
Реклама